W Szwecji prowadzenie swojej działalności jest prostsze.

Współcześnie bardzo duża część społeczeństwa naszego kraju mieszka w innym kraju. Obywateli polski można napotkać praktycznie wszędzie. Opuszczamy Polskę by szukać pieniędzy i wyższego poziomu życia. Wielu Polaków wyjechało do Szwecji i tam zostało już na stałe. Szybko zauważyliśmy, iż życie w Szwecji jest łatwiejsze. W Szwecji kierowanie własną działalnością jest prostsze aniżeli w naszym ojczystym kraju.

 

To nie oznacza, że każdy przyjezdny odniesie sukces jeśli postanowi założyć własną firmę. Dla Polaków księgowość Szwecja również może wydawać się kłopotliwa, ponieważ nie znamy się na tym a także nie zawsze aż tak dobrze znamy język oraz prawo, jakie obowiązuje w kraju, w którym prowadzimy działalność. Dlatego chętnie zatrudniamy do tego zadania odpowiednią osobę, która dobrze zna obowiązujące prawo i księgowość. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni się już o nic martwić, ponieważ księgowy zrobi wszystko dla nas.

 

W przypadku Szwecji nie jesteśmy zmuszeni się także martwić tym, iż będziemy zobowiązani zapłacić wysoki podatek. W tym kraju obowiązujący próg podatkowy jest tak wysoki, iż w rzeczywistości trudno jest płacić bardzo wysokie podatki. W naszym państwie jest niestety całkiem inaczej. W Polsce jesteśmy zmuszeni oddać państwu podatek praktycznie od każdej zarobionej złotówki, a próg podatkowy jest na tyle niski, że nawet jednoosobowe działalności gospodarcze szybko go przekraczają. Te osoby, które zdecydowały się założyć korporację w Szwecji bardzo cenią sobie tego rodzaju wyjście. Dzięki temu mogą się rozwijać a także mają większą szansę sukcesu niż na terenie Polski. Z tego powodu firma Szwecja cieszy się popularnością w gronie Polaków. Coraz częściej zdarza się, iż postanawiamy otworzyć działalność właśnie w tym państwie, a usługi świadczymy na terenie Polski.

 

W ten sposób możemy zarobić dużo więcej, bo nie musimy oddawać czasem przeważającej ilości naszych pieniędzy państwu. Bez wątpienia w naszym państwie żyłoby się znacznie lepiej gdyby założenie własnej firmy było łatwiejsze. Dziś jesteśmy zmuszeni płacić obowiązkowe ubezpieczenia i wysokie podatki, więc prowadzenie firmy w Polsce wcale nie jest proste. Dużo lepiej mają Ci przedsiębiorcy, którzy postanowili założyć firmę w innym kraju. Wiodą spokojniejsze życie i mogą sobie na więcej pozwolić. W naszym państwie księgowość jest bardzo skomplikowana i każdy przedsiębiorca powinien się pilnować na każdym kroku, żeby nie musieć wydawać kolejnych pieniędzy. W innych państwach jest zupełnie inaczej i zamiast na kruczkach prawnych przedsiębiorca może się skupić na rozwoju własnej działalności. Jeżeli Szwecja przypadła nam do gustu, to być może należy rozważyć, by właśnie w tym kraju otworzyć firmę.

 

Całkiem możliwe, że kraj ten stanie się naszym domem i nie zechcemy już wracać. Czasami takie wyjście jest dla nas najlepsze. Powinniśmy mieć bowiem w życiu szansę na rozwój, a w Polsce nie zawsze bywa to wykonalne. Tutaj żyje się lepiej ludziom, którzy nie mają motywacji by się rozwijać oraz nie mają swojego zdania. Przedsiębiorcy często mają problemy a na pewno nie jest to łatwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *