Przede wszystkim Chorwacja zachwyca różnorodnym krajobrazem.

Takim jednym z najbardziej znanych kierunków wakacyjnych jest niewątpliwie Chorwacja. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim Chorwacja czaruje urozmaiconymi krajobrazami.

Spora większość ludzi podróżuje tam dla Morza Adriatyckiego, które podczas lata jest ciepłe i przejrzyste, a oprócz tego stwarza sposobność wyboru innej plaży każdego dnia. Plaże kamieniste, piaszczyste, zamknięte w zatoczkach lub otwarte na morze, dzikie oraz dodatkowo popularne – wybór jest naprawdę spory. W dodatku, wcale nie musimy się dużo przemieszczać, by codziennie móc odpoczywać w jakimś innym miejscu. Każde Chorwackie miasteczko proponuje przynajmniej parę typów plaż.

Dla spragnionych klimatów śródziemnomorskich Chorwacja może poszczycić się też cudownymi miastami, gdzie w dużej części zdołały zachować się starodawne kamienice a także bardzo wąskie zabytkowe uliczki. Jeśli kogoś urzekają dokładnie takie widoki, obowiązkowo powinien sprawdzić jakie perły architektury kryją się w chorwackich miasteczkach.

Dla osób spragnionych górskich szlaków również znajdzie się całe mnóstwo licznych atrakcji. Oprócz tego, niesamowity widok gór z widokiem na morze tworzy oryginalny pejzaż.

Co dodatkowo sprawia, iż Chorwacja jest tak chętnie odwiedzana przez osoby podróżujące ? Nie ma absolutnie wakacji bez smakowitego jedzenia. Mając tak cudowną linię brzegową oczywistym jest różnorodność a ponadto ilość dostępnych gatunków ryb i owoców morza. Miłośnicy owoców morza będą mogli poczuć się tutaj jak w prawdziwym raju. Homary, kalmary, krewetki, ostrygi – myślę, że warto się tym zajadać bez opamiętania, ponieważ nigdzie indziej nie będą smakować tak jak świeżo wyłowione z morza adriatyckiego. A takie właśnie możemy tu znaleźć. A dodatkowo niewątpliwie warto skorzystać z sposobności jedzenie ryb, które na terenie Rzeczpospolitej Polskiej są słabo dostępne – jedną z nich może być morszczuk. Nie powinniśmy zapominać też o tym, iż ryby to bogactwo witamin i składników odżywczych.

Jeszcze jakiś czas temu Chorwacja kusiła też turystów bardzo niskimi cenami w porównaniu do pozostałych państw śródziemnomorskich Zachodniej Europy. Pomimo tego, iż wciąż jest tam taniej, ceny te jednakże nieustająco rosną I nie ma już tak olbrzymiej różnicy. Szczególnie w najbardziej znanych miejscowościach.

Decydując się na się na Chorwację niewątpliwie warto rozważyć jaki wybierzemy środek transportu. Jednym z najpopularniejszych i przeważnie wybieranych jest samochód. Samochodem do Chorwacji z południa naszego kraju dostaniemy się w kilkanaście godzin i możemy podziwiać przepiękne krajobrazy podczas podróży lub stanąć po drodze a także zwiedzać jakieś inne europejskie miasta. Należy również dodać, że pojazd będzie niezbędny na miejscu, ponieważ umożliwi swobodne przemieszczanie się do plaż a także umożliwi dotarcie do większej liczby wspaniałych miejsc.

Chorwacja jest takim jednym z państw, które należy choćby raz w życiu zobaczyć. Niezależnie od tego czy preferujesz leżenie na plaży, czy aktywny relaks – na Chorwacji z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Autor: https://travel-time.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *