Obowiązkiem każdego z nas jest wyprawić zmarłych w ich ostatnią podróż.

Zakład funeralny to takie miejsce, którego każdy wolałby omijać szerokim łukiem. Śmierć jest jednakże nieodłącznym elementem naszego życia i czeka każdego człowieka. Informacja o śmierci bliskiej nam osoby bywa bardzo smutna, lecz naszym obowiązkiem jest wyprawić pogrzeb zmarłemu.

 

O śmierci bliskiej nam osoby , która przebywa w szpitalu informuje nas lekarz. Wtedy po załatwieniu wszystkich formalności powinniśmy udać się do zakładu funeralnego. Inaczej jest w przypadku, gdy ktoś bliski odchodzi w mieszkaniu. Do czasu aż nie będą załatwione wszelkie formalności przez policję i lekarza, zakład pogrzebowy Katowice nie ma prawa wziąć ciała. Gdy otrzymamy całą dokumentację, w tym również aktu zgonu, należy pójść do zakładu pogrzebowego w celu ustalenia terminu oraz charakteru uroczystości. Najczęściej uroczystość pogrzebowa ma charakter religijny i bierze w niej udział osoba duchowna. Ale powszechne są także pochówki bez udziału księdza. Osoby starsze, które są świadome kończącego im się czasu, częstokroć informują swoich najbliższym o tym, jakiego pochówku sobie życzą.

 

Zadaniem najbliższych osoby zmarłej jest uszanowanie jej ostatniej woli. Zakład pogrzebowy jest miejscem smutnym, dlatego ważne jest, by osoby pracujące w tym miejscu wyróżniały się wysokim stopniem cierpliwości, zrozumienia oraz empatii, zachowując dodatkowo zawodowy profesjonalizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *