Naturalne świece tworzone z wosku sojowego to znakomita alternatywa dla świec standardowych parafinowych.

Ten typ świec, w których środek tworzy się z wosku, powoli rozpoczyna opanowywać nasz rynek. Pomimo że niektórzy wciąż o nim dosłownie nie słyszeli, z pewnością warto zaciekawić się tym towarem, ponieważ jest on całkowicie eko, za sprawą czego jego produkcja nie wpływa negatywnie na stan środowiska. Świece naturalne wytwarzane z wosku sojowego to znakomita alternatywa dla standardowych świec parafinowych. Nie rozchodzi się tutaj już wyłącznie o sprawy dotyczące ekologi, choć one są oczywiście najważniejsze.

Wosk sojowy odróżnia się biodegradowalnością. Jest całkowicie biodegradowalny, a to oznacza, że samoistnie rozkłada się następnie w środowisku, nie zostawiając po sobie najmniejszych trujących odpadów. Może on być jednocześnie bezpiecznie stosowany wręcz poprzez alergików lub osoby posiadające problemy z jakimikolwiek uczuleniami. Sojowy wosk nie zawiera absolutnie żadnych trujących substancji. Jest wolny od chemii, a dzięki temu całkowicie bezpieczny dla natury, oraz dla samego człowieka.

Świece sojowe oferują też swoim użytkownikom coś ekstra – bardzo długi czas palenia. O dziwo mogą palić się znacząco dłużej od swych parafinowych odpowiedniczek. Mówi się, że mają nawet dwukrotnie wyższą żywotność, za sprawą czego stają się równocześnie produktami niezmiernie ekonomicznymi. Taka jedna bardzo duża sojowa świeca bez obaw będzie się palić poprzez parę długich tygodni. Lepiej zatem zainwestować swoje pieniądze w coś takiego, niż wybrać 2 słabej jakości świeczki parafinowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *