Każda nasza wyprawa w góry powinna być dobrze przygotowana.

Każda nasza wyprawa w tereny górskie powinna być porządnie przygotowana i gruntownie przemyślana. Dotyczy to zarówno weekendowej wycieczki rodzinnej w łatwo dostępne i niskie pasma górskie, jak również poważniejszych eskapad w Tatry czy Alpy. Musimy nie tylko i wyłącznie sumiennie zaplanować trasę i jej kolejne etapy, lecz też zatroszczyć się o stosowny ekwipunek a także sprzęt dla każdego uczestnika. Najistotniejsze są na pewno fachowo dopasowane plecaki.

 

Plecaki turystyczne muszą być zrobione z wysokiej jakości, wytrzymałego materiału, lekkie i pojemne. Jeśli zamierzamy nocować u podnóża gór i codziennie odbywać wycieczkę, plecaki mogą być nieco mniejsze niż w sytuacji wielodniowej trasy , która obejmuje noclegi w schroniskach lub pod namiotem, który przecież również musimy dźwigać na własnych barkach. Kolejnym bardzo ważnym elementem wyposażenia są właściwie dobrane i wygodne podczas chodzenia buty najlepiej nie świeżo kupione, ale wypróbowane przez nas już wcześniej na dłuższych spacerach.

 

W ten sposób unikniemy niemiłych niespodzianek będąc już na trasie. Nie powinniśmy również zapominać o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. W dodatku powinno się wziąć ze sobą kilka sztuk odzieży zmiennej, podstawowe kosmetyki, wodę i przekąski na drogę a ponadto apteczkę pierwszej pomocy. Przyda się również mapa, telefon z aparatem fotograficznym a także krem z filtrem przeciwsłonecznym. Dobrze przemyślana wycieczka w góry pozwoli zapewnić jej bezpieczeństwo, zaś podróżowanie będzie wielką frajdą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *